Zastosowanie rapidografu

Czym jest rapidograf?

Jest to precyzyjny pisak na tusz, o wykonanej ze stali szlachetnej końcówce. Dostępnych jest wiele grubości linii pisania. Bardzo dobrze sprawdzają się w pisaniu na kartonie, kalce i papierze kreślarskim.

Zastosowanie rapidografu

Do niedawna rapidografy zobacz, królowały głównie na biurkach architektów bądź w teczkach plastyków. Okazuje się jednak, że mogą być bardzo przydatnym elementem biurowego lub szkolnego wyposażenia. Ich zaletą jest tworzenie linii nadzwyczaj dokładnej ,o stałej grubości, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku precyzyjnych prac do wykonania. Świetnie sprawdza się w przygotowaniu wszelkiego rodzaju szkiców, rysunków, projektów czy nawet szkolnych prac plastycznych.

Sposób używania

Używanie rapidografu nie jest sztuką trudną. Przed rozpoczęciem pracy wystarczy napełnić go tuszem lub włożyć do środka odpowiedni wkład. Jeśli nie korzystamy z niego przez tydzień, należy kocówkę umyć w celu pozbycia się resztek zaschniętego tuszu.

Podsumowując, rapidograf może okazać się bardzo cennym sprzętem szkolnym czy biurowym. Niezwykła precyzja pracy na tym urządzeniu może okazać się szczególnie cenna w przypadku, kiedy chcemy osiągnąć dokładny, bardzo szczegółowy efekt.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *