Obwoluta – do czego służy?

Czym jest obwoluta?

Zależnie od rodzaju i miejsca zastosowania, obwolutą nazywamy rodzaj okładki bądź osłony na dokumenty. Nie zawsze doceniamy jej przydatność, niemniej jednak zalicza się do bardzo ważnych artykułów zarówno biurowych, jak i szkolnych.

Zastosowanie obwoluty w biurze

Jeśli chodzi o materiały biurowe, obwoluta jest po prostu koszulką na dokumenty. Jej zadaniem jest ochrona ich przed zniszczeniem, wyblaknięciem, zgnieceniem, a nawet przemoczeniem. Obwoluta wyprodukowana jest z tworzywa sztucznego i występuje w wersji bezbarwnej bądź kolorowej. Może posiadać także dziurki ułatwiające wpięcie jej razem z dokumentami do segregatorów.

Zastosowanie obwoluty w szkole

Dla ucznia obwoluta może okazać się bardzo przydatną rzeczą. Praca domowa zabezpieczona za jej pomocą nie ulegnie zniszczeniu, a przy tym zyska na schludnym wyglądzie. Obwoluty świetnie sprawdzą się również w roli zabezpieczenia okładek książek i zeszytów. Można nakleić na nich naklejki, które ułatwią odróżnianie zabezpieczonych przedmiotów.

Obwoluty są artykułami biurowymi, do których nie przywiązujemy większej wagi, jednak ich rola jest nieoceniona. Dzięki nim możemy spać spokojnie wiedząc, że nasze ważne dokumenty czy książki są bezpieczne i nic im nie grozi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *